Ana sayfa
         
     
 İlanlar >
 İlanlar > Arşiv >
 İlanlar > Arşiv > İlan detayı:
MCC Tech.
(13-09-2012)
MCC Tech. Ar-Ge Danışmanlık Merkezi - firma tanıtımı...

MCC Tech., 2007 yılında ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde, otomotiv - makine sektörlerinde, mühendislik, tasarım ve analiz hizmetleri vermek, çeşitli Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak, TEYDEB, EUREKA, MANUNET, FP7 projelerinde Ar-Ge desteği sağlamak amacıyla Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. M. Cemal ÇAKIR tarafından kurulmuştur.  

Firmanın faaliyetleri arasında  

* İleri İmalat Teknolojileri
* Kesici Takım Teknolojileri
* Bilgisayar Destekli Mühendislik
* CNC Takım   Tezgahları
* Talaşlı İmalat
* DFMA
* TRIZ

konularındaki eğitimler de sayılabilir. 

Bunların yanı sıra;

MCC Tech., 2009 yılı itibariyle, optik ölçüm sistemleri konusunda çalışmalara başlamıştır; müşteri isteklerine bağlı olarak bu çalışmalarına devam etmektedir. Tescilli Opticus markası ile farklı ebat ve büyüklüklerde optik ölçüm cihazlarının üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Firma,  2012 yılında ULUTEK Ar-ge günleri yarışmasında  82 proje arasında 1. olmuştur. MCC Tech mühendislik yazılımlarının geliştirilmesi faaliyetlerini de sürdürmektedir.

2010 yılı itibariyle optik kontrol sistemleri ile ilgili Extend3D firması ile partnerlik anlaşması yaparak, optik konusunda çalışmaları hızlandırmıştır.

2011 yılı sonunda Simutek Solutions ile birlikte Stampack metal şekillendirme analizleri yazılımının distribütörlüğünü alarak, otomotiv ve makine sektörüne yönelik hizmet vermeye başlamıştır. Yine Simutek Solutions ile birlikte Sonlu elemanlar ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği eğitimleri de vermektedir

2011 ve 2012 yıllarında firma kurucusu Prof.Dr. M.Cemal ÇAKIR, Avrupa Birliği 7.çerçeve programları dahilinde değerlendirme hakemliği yapmıştır, bu alandaki faaliyetleri devam etmektedir. Kendisi AB projeleriyle ilgili danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

MCC Tech yazılım, donanım, mühendislik ve Ar-Ge danışmanlığı konularında hizmet vermeye devam etmekte, ülkemizde bu çalışmaların yerli imalat olarak yapılabileceğinin bir örneğini teşkil etmektedir.

Saygılarımızla

MCC Tech Ar-Ge Danışmanlık Merkezi
Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü
Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi Z26 Görükle
Nilüfer Bursa
Tel: (224) 280 85 37
www.mcctech.com.tr

 


Not: Bu ilan, sektörden binlerce üyesi olan TurkCADCAM e-posta Grubu'nda da yayınlanmıştır.

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2017  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.