Ana sayfa
         
     
 Linkler >
Linkler > Yurt dışı adresler:
CAD/CAM yazılımları Online imalat pazaryerleri
CAE yazılımları Patent - Yeni ürün geliştirme
Diğer yazılımlar Sektörel Portallar
Hazır 3D CAD modelleri Sektörel Dergiler
3D tarama ve sayısallaştırma Mühendislik referans bilgileri
Hızlı prototip ve kalıp imalatı Diğer faydalı adresler
 Linkler > Yurt dışı adresler > Patent - Yeni ürün geliştirme

Patent tarama, buluş, yenilik, inovasyon:

 • www.delphion.com
 • www.epo.org > European Patent Office (Avrupa Patent Ofisi)
 • www.espacenet.com > Europe's network of patent databases
 • www.google.com/patents > Google Patents: 2007 yılında faaliyete başlayan, kolay kullanımlı ve pdf formatlı olarak patentleri elde edebileceğiniz bir patent arama motoru.
 • www.innovateforum.com > Innovate Forum's mission is to play a leading role in helping engineering-driven manufacturing companies increase revenue and profit by developing superior products through the use of innovative technologies and processes.
 • www.innovationtools.com > Innovation, creativity and brainstorming resources from InnovationTools
 • www.invention-machine.com > Goldfire Innovator software:
  Bu yazılım, belli bir sektörde yeni ürün geliştiren bir firmanın tüm kritik bilgilerini bir veri tabanında toplayarak birçok tasarımcının verimli bir şekilde bir probleme kısa sürede çözüm bulmasına yardımcı oluyor. Bu yazılım sistemi, Dünya'da alınmış milyonlarca patentin bilgilerini ve binlerce temel fiziksel proses ve endüstri uygulamalarını da kullanışlı bir şekilde tasnif ederek gerektiği anda tasarımcıya sunuyor. Söylendiğine göre bu sistem sayesinde yeni buluşlar daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor, rakip firmaların ürün geliştirme trendleri ve pazardaki konumları kolay bir şekilde takip edilebiliyor. Özellikle birçok farklı disiplinden kişilerin bir arada çalışması gereken projelerde verimlilik artışı daha da belirgin oluyor..
 • www.inventors.about.com > Inventors
 • www.kancept.com > Konsept aşamasındaki yeni ürünlerin gösterildiği ve ziyaretçiler tarafından değerlendirilebildiği bu site, yeni ürün geliştirme destek hizmetleri sunan Chicago'daki Inventables LLC firmasında çalışan, birçok ödüle sahip endüstriyel ürün tasarımcısı Osman Can Ozcanlı tarafından kurulmuştur.
 • www.patents4technologies.com > TurkCADCAM grubuna patent ile ilgili olarak çok faydalı bilgiler göndermiş olan Tamer Özel tarafından hazırlanan çok yararlı bir site.
 • www.thenewdavincis.com > The New Da Vincis: The Ultimate SuperSite For Inventors, Writers, New Product & Fashion Designers, links to suppliers and manufactures Information sites and schools...
 • www.uspto.gov/patft > ABD Patent Ofisi patent tarama sayfası: 1976'dan bu yana alınan milyonlarca patent tüm yazı ve resimleriyle taranabiliyor. Bu patent korumalarının çoğu sadece ABD'nde geçerli olduğu için bulacağınız fikirlerin hemen hemen hepsi ülkemize bağışlanmış sayılır; Yeni bir ürün tasarımına başlıyorsanız "Amerika'yı yeniden keşfetmemek" için mutlaka patent taraması yapmanız tavsiye olunur. Not: Mart 2001'den bu yana uygulamaya konulan yeni kanunla birlikte artık patent başvuruları da (henüz tescil edilmemiş çok yeni buluşlar) taranabiliyor...
  • (Patent çizimlerini görebilmeniz için bir TIFF görüntüleyici kullanmalısınız. Bunun için www.alternatiff.com adresindeki ücretsiz yazılım önerilir.)
 • www.wipo.int/ipdl/en > Uluslararası Patent ve Marka taraması: The Intellectual Property Digital Library Web site provides access to intellectual property data collections hosted by the World Intellectual Property Organization. These collections include PCT (Patents), Madrid (Trademarks), Hague (Industrial Designs), Article 6ter (State Emblems, Official Hallmarks, and Emblems of Intergovernmental Organizations) and others...

Yeni ürün geliştirme ve tasarım (organizasyonlar):

Başa dön

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2020  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.