Ana sayfa
         
     
Rapor - Makale > CAD/CAM/CAE > Bir ticari araç yolcu çerçevesinin sonlu elemanlar yöntemiyle analizi:Resim-10
Maksimum Asal Gerilmesi Sonuçları Dağılımı (MPa)


Resim-11
Maksimum Asal Birim Uzama Sonuçları Dağılımı


Resim-12
y-yönündeki Yer Değiştirme Sonuçları Dağılımı (mm)


Resim-13
Yorulma Ömrü Sonuçları Dağılımı (çevrim)

 

Canel Otomotiv A.Ş. hakkında:

1988 yılında Bursa'da kurulan Canel Otomotiv A.Ş. (www.canelotomotiv.com.tr) alüminyum sektörünün her alanında faaliyet gösteren Yeşilova Şirketler Grubu (www.yesilova.com.tr) içerisinde yer almaktadır. Başta otomotiv endüstrisine 'co-design'lık yapmakta olan Canel Otomotiv'in yurt içi referansları arasında Anadolu Isuzu, Askam, BMC, Ford Otosan, Hyundai, Karsan, Man, Otoyol, Renault, Temsa, Tofaş, Toyota yer almaktadır. Yurt dışına ihracat yaptığı ülkelerin başında da Almanya, Avusturya, ingiltere, Belçika, İsrail, Macaristan, Finlandiya, Fransa' daki otomotiv firmaları yer almaktadır.

Canel Otomotiv, Ar-Ge + Mühendislik departmanı 4 adet CATIA V5 (CAD/CAM/ CAE) ve 3 adet AutoCAD istasyonu ile müşteri isteği doğrultusunda tasarımlarını gerçekleştirmektedir. CATIA V5 entegreli SMARTEAM yazılımı kullanan Canel, SMARTEAM ile de ürün data yönetimini sorunsuz hale getirmeyi hedeflemektedir.
1988 yılında kurulduğundan beri teknolojiyi yakından takip eden Canel Otomotiv son yıllarda yakın işbirliği yaptığı Cadem'in desteği ile bugüne kadar birçok ilkleri yapma fırsatı yakalamıştır. Bunlara en güzel örnek SMARTEAM programıdır. Projenin en başından itibaren sorunsuz bir döküman takibi ve yeni tasarımların datalarının yönetilmesi sağlamış, bunların mühendislik, üretim, satış, satın alma ve kalite departmanlarına aktarılması ve tam takibinin yapılabilecek noktaya ulaşmıştır. Cadem firması bu süre zarfında geçmiş dataların aktarılması yeni veri girişlerinin en sorunsuz ve hızlı aktarımı gibi birçok konuda özverili çalışarak mükemmel bir yapının oluşmasında büyük yardımı olmuştur...

Canel'in Cadem ile yaptığı bir diğer proje de "Hızlı Çerçeve Tasarımı" için bir "Knowladge" uygulamasıdır. Bu sayade tasarımın hızlanmasının yanında, maliyet analizinin yapılmasına, operasyonların ve ürün reçetelerinin oluşturulmasına büyük bir hız kazandırmıştır. Bu yazılım, artık geçmiş yıllarda olduğu gibi "ağır ve yeni üründe hatalar olur" mantığını firmadan söküp atmada büyük yarar sağlamıştır. Teknolojinin firmalarımızda kullanılması ile Türkiye'de artık mühendislik büyük aşamalar kaydetmiş, 'Co-design' yapan, yurt dışındaki otomotiv firmalarına daha tasarım aşamasında 3D hızlı modelleme ile ürün sunabilir hale gelmiştir.

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2017  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.