Ana sayfa
         
     
 E-Posta Grubu >
 E-Posta Grubu > Kurallar:
Bu gruptan bilgi edinmenizin yanında, herkese faydalı olacak bilgilerinizi diğer üyelerle de paylaşırsanız, ürün geliştirme sahasındaki global rekabette ülkemizin daha iyi bir konuma gelmesinde küçük de olsa bir katkıda bulunacağınızdan şüpheniz olmasın.

Aşağıda, üyeler için hazırlanmış bazı bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır:

1- Grup hakkında iyi bir fikir sahibi olmanız için, önceki mesajları okumanızı tavsiye ederiz. Grubun web sitesinden son bırakılan mesajları görebileceğiniz gibi, istediğiniz bir kelimeyi mesaj arşivi içinde [Search Archive] komutuyla tarayabilirsiniz. En yenilerden en eskilere tarih sırasına göre tüm mesajları ise şu adresten okuyabilirsiniz: http://groups.yahoo.com/group/TurkCADCAM/messages

2- Gönderilen mesajlar, grubun tanıtım sayfasında sıralanan konu başlıklarıyla yakından ilgili olmalıdır.
Diğer üyeleri rahatsız edebilecek kapsam dışı mesajlar engellenecektir.
Bu kapsamda, gruba bayram, kandil, yılbaşı vs. gibi tebriklerin gönderilmemesi rica olunur. Zaten grubun konusu dahilinde gönderilmiş olan mesajlara bir tebrik veya kutlama paragrafının eklenmesinde ise herhangi bir mahsur yoktur.
Eğer grup önünde başlayan bir fikir alışverişi veya tartışma çok detaylanır veya grubun konusu dışına çıkmaya başlarsa, buna grubu dahil etmeden, direkt diğer üye ile kendiniz arasında mesajlaşarak devam etmeniz doğru olacaktır.

3- Sadece reklam hedefiyle mesaj gönderilmemelidir: Grubu bilgilendirici mesajların doğal olarak biraz da reklam içeriyor olması kabul edilebilir ama periyodik firma duyuruları, promosyon haberleri gibi reklam hedefli mesajların tüm üyelere gönderilmesi doğru olmayacaktır; Reklam hedefli mesajlar TurkCADCAM E-Posta Grubu'na ücretli ilan olarak gönderilebilir. Yalnız, belirli koşullarda, reklam içerikli mesajlar gruba ücretsiz olarak gönderilebilir.

Not: Sektördeki firmalar, reklam hedefli ürün-uygulama yazılarını, portalın içeriğine katkıda bulunması şartıyla TurkCADCAM.net sitesinde ücretsiz olarak yayınlayabilirler; Daha fazla bilgi için: Ürün-Uygulama yazısı yayın koşulları

4- Üyelerin posta kutularının dolmaması ve mesajları problemsiz ve hızlı alabilmeleri için bu gruba gönderilen resim vs. gibi ek dosyalar otomatik olarak silinmekte, html formatındaki mesajlar da sade yazı formatına çevrilmektedir. Bu sayede üyelerin virüslü e-posta alma ihtimali de engellenmiş durumdadır. Bu sebeple lütfen gruba göndereceğiniz mesajlarda ek dosya bulundurmayınız.

5- Üyelerimizin gruba sorarak elde ettikleri ve herkesi ilgilendirebilecek bilgileri özetleyerek diğerlerinin faydalanması için gruba göndermesi tavsiye olunur. Bu sayede benzer soruların tekrarlanması ve fazladan mesaj trafiği önlenmiş olacaktır.

6- Gruba herhangi bir konuda bilgi almak ve/veya danışmak için bir mesaj göndermeden evvel konuyla ilgili TurkCADCAM.net sitesinde ve grup arşivinde arama yapmanız tavsiye olunur. Bu sayede hem aranılan bilgiye daha çabuk ulaşılabilir hem de benzer soruların tekrarlanarak fazla e-posta trafiği oluşması engellenmiş olur.

7- Yoğun iş temposundan dolayı gruptan gelen mesajları okumak veya cevaplayabilmek için kısıtlı zamana sahip profesyonel/tecrübeli birçok üyemizin rahatsız olmaması için, özellikle üniversite öğrencilerinin, yeterince araştırma yapmadan, ödev ve projeleriyle ilgili gruba yönelttiği, çok genel kapsamlı, temel/basit konulardaki veya yeterince açık/net olmayan sorular yayınlanmayacaktır.

8- İş arayanların iş talep mesajları veya CV'leri bu gruba gönderilmemelidir. Firmaların gönderdiği iş ilanları için ise kariyer sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2020  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.